Diğer Sporlar

A Ulusal Bayan Hentbol Grubu İzlanda’yı konuk ediyor

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

A Ulusal Bayan Hentbol Grubu, 2022 Bayanlar Avrupa Hentbol Şampiyonası Elemeleri 6. Küme’de Kastamonu Merkez Kapalı Spor Salonu’nda İzlanda ile karşılaşacak. 2 Mart Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak olan müsabaka öncesinde A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu hazırlıklarını tamamladı.

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Lideri Uğur Kılıç, A Ulusal Bayan Hentbol Kadrosu’nun, 2022 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 6. Küme’deki üçüncü maçında bugün Kastamonu’da karşılaşacakları İzlanda karşısında galibiyeti hedeflediklerini söyledi.

Kılıç, THF Bayan Ulusal Ekiplerden Sorumlu Asbaşkan Mustafa Esaslı, Rumen başantrenör Costica Buceschi, ulusal hentbolcular Beyza İrem Türkoğlu ve Fatma Küçükyıldız ile Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti’nde basın toplantısı düzenledi.

Ocak ayında A Ulusal Erkek Hentbol Ekibi’nin 2023 Dünya Şampiyonası 1. Eleme Çeşidi kapsamında birinci maçını Kastamonu’da oynadığını belirten Kılıç, “Kastamonu’da Belçika ile oynadık ve galip geldik. Bayan A Ulusal Takımı’mız birinci maçını burada oynayacak. Tekrar inanıyorum, Kastamonu bize talih getirecek. Bundan sonra da daima tıpkı şeyleri söyleyeceğim.” dedi.

Kastamonu’nun bir hentbol kenti olduğunu ve olmaya devam edeceğini lisana getiren Kılıç, “Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil eden bir bayan hentbol ekibi ve uzun yıllara dayanan bir hentbol kültürü var. Erkeklerin ulusal maçında ne kadar güçlü hentbol kültürü olduğunu bize gösterdiler. Ulusal gruplar burada olmaktan çok keyifli.” tabirini kullandı.

Yarın İzlanda karşısında maçı kazanmak istediklerini vurgulayan Kılıç, “Yeni bir teknik takım oluştu. Önümüzde kıymetli bir fırsat var. Bu maçların bilhassa Kastamonu’da olmasını istedik. Seyirci takviyesi ve atmosfer çok değerli. Çok özel bir salonumuz var. Birinci maç bizim için çok değerli. Bu maçı alırsak öteki hayaller kurabiliriz. Bir sonraki İzlanda maçıyla ilgili planlar yapabiliriz. Birinci maçı alarak bir sonraki maça umutla bakabilmek istiyoruz. Hentbol kenti Kastamonu, bir sefer daha büyük bir muvaffakiyete şahitlik edecektir.” diye konuştu.

Başantrenör Buceschi de İzlanda’nın güç bir grup olduğuna işaret ederek, “Deplasmanda bir maç daha yapacağız. Umarım uygun bir sonuçla bitiririz. İki haftalık idman sürecimiz oldu. Tüm oyuncular tamamlandı. Yarınki İzlanda maçımız sıkıntı bir olacak. Yeni bir tecrübeye yeterli bir formda başlangıç yapmak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Beyza İrem Türkoğlu ise mili kadro forması giymenin çok farklı bir his olduğunu vurgulayarak, ” Ulusal kadroda yeni bir oluşum, hoş bir heyecan var. Oyuncuların birden fazla tanıdığım, bildiğim, ferdi olarak çok yeterli oyuncular. Değerli olan ekip olarak âlâ bir şey ortaya koymak. İzlanda bizim ayarımızda bir grup, maçı kazanmak istiyoruz. ” dedi.

Fatma Küçükyıldız da birinci defa ulusal ekibe katıldığını anlatarak, “Gerçekten heyecanlı olduğumu söylemek istiyorum. Umarım âlâ bir maç çıkartırız. Çok hoş bir kamp ortamı var. Şu ana kadar benim için her şey pek hoş gidiyor.” diye konuştu.

Kaynak: A Spor

Cüneyt Emre Topal

Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Öğrencisi ve 365 Spor Genel Yayın Yönetmeni. Türkiye ve Dünya'daki spor gelişmelerini takip ederek, okuyucularına en iyi şekilde sunuyor. e-Spor'a ve Teknolojiye düşkün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu