Galatasaray, Erzurumspor deplasmanında oynanacak karşılaşmanın öğlen veya ikindi zamanında oynanmasıyla ilgili bulunduğu itirazla ilgili açıklama yaptı.

Erzurumspor – Galatasaray maçı saat kaçta oynanacak? Ne zaman oynanacak?

Galatasaray, Süper Lig’in 24. haftasında oynanacak Erzurumspor deplasmanında ev sahibi kulubün stadında buzlanma ve benzeri sebeplerden ötürü zeminin kötü olacağı düşüncesiyle maçı öğlen veya ikindi gibi bir zamanda oynanması için Türkiye Futbol Federasyonuna başvuruda bulunmuştu. Galatasaray Kulübünden bu konu hakkında bir açıklama geldi.

İşte Galatasaray Spor Kulübünün yaptığı açıklama:

“Bilindiği üzere, 3 Mart 2019 Pazar günü saat 19:00 da oynanacak olan Erzurumspor – Galatasaray maçı için, gerek TFF gerekse yayıncı kuruluş nezdinde maçın daha uygun meteorolojik, saha ve fiziki koşullarda oynanabilmesi ve gündüz saatlerine alınması konusunda, maç saatinin ilan edildiği ilk günden itibaren başvuruda ve müteaddid görüşmelerde bulunduk.

Bu çerçevede, sporcu sağlığını ön plana alarak, maçın daha adil ve eşit şartlarda oynanması için 13:30 ya da 16:00 gibi uygun bir saate alınması yönünde yaptığımız yazılı talebimize karşı; yayıncı kuruluş ve ev sahibi takımın olumsuz görüşleri gerekçesiyle, daha önce ilan edilen gün ve saatte oynanacağı TFF tarafından Kulübümüze bildirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Galatasaray Spor Kulübü”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here