E Okul VBS giriş ekranı burada! E okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi takdir teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? Okulların kapanmasına kısa süre kala E okul karne notları detayları merak ediliyor. MEBBİS e okul giriş, E okul öğrenci giriş ve E okul VBS ( Veli Bilgilendirme Sistemi) giriş ekranları haberimizde yer almaktadır. Karnelerinin yanında takdir- teşekkür hesaplamasını da yapan öğrenciler E-Okul üzerinden tüm detaylara ulaşabiliyor. Öğrenciler ve veliler takdir-teşekkür hesaplama işlemlerini nasıl yapabilirler? Takdir ya da teşekkür belgesi almanın hayallerini kuran kişiler karne almadan önce e okul öğrenci giriş işlemleri ile ortalama puanlarını görüntüleyebiliyor.

E Okul VBS giriş ekranı burada! E okul VBS Veli Bilgilendirme Sistemi takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E okul karne notları detayları haberimizde yer alıyor. Milyonlarca veli ve öğrenci MEBBİS E okul giriş, E Okul öğrenci giriş, E okul VBS giriş takdir teşekkür hesaplama detaylarına haberimizden erişim sağlayabilirsiniz. Karnelerinin yanında takdir- teşekkür hesaplamasını da yapan öğrenciler E-Okul üzerinden tüm detaylara ulaşabiliyor. Öğrenciler ve veliler takdir-teşekkür hesaplama işlemlerini nasıl yapabilirler?

Karne heyecanı şimdiden başladı. Peki E Okul VBS giriş ekranından neler görülebilir? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresini ziyaret edin. Ardından pencerenin sağ tarafında sizden istenilen (TC kimlik numarası, okul numarası) bilgilerini hatasız bir şekilde doldurunuz. Ardından sistem üzerinden sınav sonuçları, sözlü notları, karne notu, ders programı ve daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. E okul takdir teşekkür belgesi hesaplama en çok aranan başlıklar arasında trend oldu. Öğrencinin yıl sonu başarı puanı 70,00 – 84,99 puan aralığında ise teşekkür belgesi, 85,00 – 100 puan aralığında ise takdir belgesi verilir. Üç yıl ard arda takdir belgesi almış olan öğrenciler de başarılarından dolayı üstün başarı belgesi almaya hak kazanırlar.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İLE ÖĞRENCİ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapmak için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresini ziyaret edin. Ardından pencerenin sağ tarafında sizden istenilen (TC kimlik numarası, okul numarası) bilgilerini hatasız bir şekilde doldurunuz. Ardından sistem üzerinden sınav sonuçları, sözlü notları, karne notu, ders programı ve daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

YENİ YÖNETMELİK İLE TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Yayımlanan yeni yönetmelik değişikliğinin ardından takdir teşekkür hesaplama işlemi de değişiklik gösterdi. Buna göre özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını karşılaması halinde belge alabilirken, not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler belge almaya hak kazanamayacak.

E-OKUL VBS GİRİŞ SİSTEMİ TIKLAYINIZ

İşte, 1 Ekim tarihinde yayımlanan yönetmelik değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

10 GÜNÜN ÜZERİNDEN ÖZÜRSÜZ DEVAMSIZLIK YAPANLAR BAŞARISIZ SAYILACAK

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

PUAN DEĞERLERİ VE DERECELERİ

Öğrencilerin sınavda aldıkları puanlar doğrultusunda oluşan performans grafiğine göre, alınacak notlar ve bu notlara karşılık olan dereceler şu şekildedir;

85,00 – 100 puan aralığı pekiyi,

70,00 – 84,99 puan aralığı iyi,

60,00 – 69,99 puan aralığı orta,

50,00 – 59,99 puan aralığı geçer,

0 – 49,99 puan aralığı geçmez olarak kabul edilir.

YIL SONU BAŞARI PUANI NASIL HESAPLANIR?

Yıl sonu başarı puanı, derslerin ağırlıklı puanları toplamı ve bu derslerin haftalık ders saatlerine bölünmesiyle elde edilen puandır.

Naklen gelen öğrenciler için yılsonu başarı puanı hesaplama işleminde yeni oluşacak olan haftalık ders saat sayısı toplamı esas alınır. Yılsonu başarı puanının hesaplanmasında bölme işleminde, virgülden sonra gelen iki basamak yürütülür.

Öğrencilerin sınavları, projeleri, uygulamaları, performans çalışmaları için 100 puan üzerinden değerlendirme gerçekleştirilir. Değerlendirme işleminden sonra öğrencilerin aldıkları sonuçlar e-Okul sistemine girilir.

ONUR BELGESİ KİMLERE VERİLİR?

Onur belgesi verilecek öğrencilerde, okul öğrenci disiplin ve ödül kuralı puanı aranmaz. Öğrencinin Türkçe’yi ne kadar düzgün konuşuyor olduğuna, bilimsel projeler ve sosyal etkinliklere katılıp katılmadığına, okul araç ve gereçlerini doğru şekilde kullanıp kullanmadığına bakılır. Bunlar dışında insan ilişkilerinde ne kadar örnek olduğu, görgü kurallarına uyup uymadığı, derslere düzenli girip girmediği de onu belgesi verilirken dikkat edilen esaslardır. Okul düzeni dışında öğretmenler kurulu tarafından da onur belgesi alabilmek için gerekli olan davranışlar belirlenir. Dönem sonunda gerekli değerlendirmeler yapılır ve başarılı görülen öğrencilere ödül belgeleri verilir. Onur belgeleri öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirilen törende öğrencilere verilir.

2019 e okul VBS giriş: Not sorgulama ve devamsızlık öğrenme nasıl yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı e-Okul VBS ile öğrencilerinin elde ettikleri sıralamaları merak eden velilere detaylı bilgileri aktarmayı sürdürüyor. Veli Bilgilendirme Sistemi içerisinde öğrencinin sınıf ortalamasına oranla durumu ve devamsızlık bilgileri gibi diğer konular da yer alıyor. Peki, e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?

MEB e-Okul VBS ile not sorgulama yapmak isteyen öğrenci ve velilere puanlamaları aktarmaya devam ediyor. 2018-2019 eğitim, öğretim yılının ilk yarısının tamamlanmasına kısa bir süre kala sistem birçok kişi tarafından kullanılıyor. Peki, öğrencinin sahip olduğu notlar ve sınıf ortalaması e-Okul VBS ile nasıl öğrenilir?

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIYOR?

E-Okul giriş işlemleri için iki seçenek sistemde yer alıyor. Bu seçenekler; E-Okul yönetim bilgi sistemi ve E-Okul veli bilgilendirme sistemidir. Veli bilgilendirme sisteminden, öğrenciler ve veliler öğrenci okul numarası, T.C. kimlik numarası ile giriş yapabilirler. Yönetim bilgi sisteminden ise öğretmenler, okul tarafından kendilerine verilen şifreyi kullanarak giriş işlemi gerçekleştirebilirler.

MEB E OKUL VBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ…

BU YIL KARNELER NE ZAMAN ALINACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2019 iş takvimine göre 15 Tatil, 18 Ocak 2019 tarihinde verilecek olan karnelerin ardından başlamış olacak. Sömestr tatili, 3 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Öğrenciler, 4 Şubat Pazartesi günü ders başı yapacak. İkinci kanaat dönemi ise 14 Haziran 2019 tarihinde sona erecek.

E-OKUL İLE HANGİ BİLGİLERE ULAŞILABİLİR?

Not bilgisi; Öğrencinin aldığı notlar, öğretmenler tarafından E-Okul’a yüklendikten sonra görünür hale gelir. Haftalık ders programı; hangi günlerde hangi derslerin olduğu görülebilir, ders saatlerine ulaşılabilir. Sınav tarihleri; sınav takviminin ilan edilmesinin ardından, E-Okul’dan sınav tarihleri görülebilir. Devamsızlık bilgisi; hangi günlerde okula gidildiği hangi günlerde gidilmediği görülebilir.

Bunlara dışında; okunan kitaplar, dönem içerisinde alınan belgeler, diploma puanı, pansiyon zaman çizelgesi, pansiyon yemek menüsü, pansiyon izin bilgisi ve pansiyon devamsızlık bilgisine de ulaşılabilir.

E-Okul VBS giriş ekranında öğrenciler devamsızlık bilgilerini ve karne notlarını hesaplıyor. Yarıyıl tatilinin başlamasına kısa bir süre kala 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı karne hesaplamaları için heyecan dorukta. Peki, e-okul VBS sistemine nasıl giriş yapılır? Takdir ve Teşekkür hesaplama nasıl yapılır? İşte, e-okul yazılı ve sözlü sınav sonuçları öğrenme sayfası…

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? sorusuöğrenciler tarafından merak ediliyor. Milyonlarca öğrenci açıklanan yazılı ve sözlü sınav sonuçlarını, devamsızlık bilgilerini öğrenmek istiyor. Öte yandan karne gününün de yaklaşması ile birlikte takdir teşekkür hesaplamaları da başladı. Peki, e-okul VBS sistemine nasıl giriş yapılır? Takdir ve Teşekkür hesaplaması nasıl yapılır? İşte, e-okul giriş ekranı…

E OKUL TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İŞLEMİ

Takdir teşekkür hesaplama işleminde değişiklik yapıldı. Özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen öğrenciler, not ortalamasını karşılaması halinde belge alabilirken, not ortalaması yeterli olmasına rağmen devamsızlık koşulunu karşılamayan öğrenciler belge almaya hak kazanamayacak.

İşte, 1 Ekim tarihinde yayımlanan yönetmelik değişikliği bilgileri;

Okul öğrenci ödül ve disiplin kurulu, derslerdeki gayret ve başarılarıyla üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, dönem puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 ten aşağı olmayan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplamda 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilecek.

e-Okul VBS giriş: e-Okul not girişi ne zaman kapanacak?

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde ebeveynler okula gitmeden çocuklarının notlarını öğrenebiliyor. E-Okul sistemine giriş yapabilmek için öğrencinin TC kimlik numarası ve okul numarası bilgileri gerekiyor. Karnelerin alınmasına kısa bir süre kaldığı için veliler öğrencilerin notlarını öğrenmek istiyor. İşte E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Giriş ekranı…

e-Okul VBS giriş: e-Okul not girişi ne zaman kapanacak?

Öğretmenler, veliler, öğrenciler…. Okulların kapanması için geri sayım başladı, haliyle de herkesi karne telaşı sardı. Teknoloji sayesinde artık veliler çocuklarının notlarını ve devamsızlık bilgisini internetten öğrenebiliyor. Öğrenciler ise yazılı sınav sonuçlarını öğrenmek ve takdir mi yoksa teşekkür mü alabileceklerini öğrenmek istiyor. Peki e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi(VBS)’ne nasıl giriş yapılır? e-Okul not girişi ne zaman kapanacak? İşte e-Okul hakkında merak edilen bütün ayrıntılar…

E-OKUL NOT GİRİŞİ NE ZAMAN KAPANACAK?

Karne gününün yaklaşmasıyla birlikte VBS not girişinin kapanış tarihine yönelik araştırmalar başladı. Sistemin kapanış tarihi öğretmenlerin yazılı sınavlarını okuduğu tarihe göre farklılık gösteriyor. Ancak not girişlerinin karnelerin veriliş tarihi olan 18 Ocak’tan birkaç gün önce kapatılması bekleniyor.

E-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILACAK?

e okul VBS girişi güncellendi yeni giriş yeri MEBBİS üzerinden yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) öğrenicilere kolaylık sağlamak amacıyla eğitimi ilgilendiren bütün siteleri aynı başlık altında topladı. Milyonlarca öğrenci bundan sonra https://mebbis.meb.gov.tr/ adresini kullanacak. e-Okul sistemine öğrencinin T.C kimlik ve okul numaraları ile kolayca giriş yapabilirsiniz.

e-OKUL GİRİŞ EKRANI

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Hesaplama işlemi için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. Tüm notlar girildikten sonra görünür hale gelen yıl sonu başarı puanı ile takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alınacağı hesaplanabilir. Öğrencinin yıl sonu başarı puanı 85,00 – 100 puan aralığında ise takdir belgesi, 70 – 84,99 puan aralığında ise teşekkür belgesi verilir. Okulda üç yıl boyunca takdir belgesi alan öğrenciler, üstün başarı belgesi almaya hak kazanır.

E-OKUL NEDİR?

e-Okul, Türkiye Cumhuriyeti Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistemdir. Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır.

e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Millî Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.

e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile karne notu ve sınav sonuçları sorgulama! E Okul VBS öğrenci giriş nasıl yapılır?

2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunun ilk döneminin sona ermesi için geri sayım başladı. Milyonlarca öğrenci karne heyecanı yaşarken bir yandan da e okul öğrenci giriş işlemleri ile son sınav sonuçları ve ortalama karne puanlarını sorgulamaya devam ediyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi sayesinde tüm notlarını görüntülemek izleyeceğiniz adımları burada bulabileceksiniz. VBS öğrenci giriş işlemleri yapmak için ayrıntıları inceleyebilirsiniz. İşte e okul VBS giriş işlemleri…

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile karne notu ve sınav sonuçları sorgulama! E Okul VBS öğrenci giriş nasıl yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’nde büyük yoğunluk yaşanıyor. 18 Ocak Cuma günü öncesi milyonlarca öğrencim ve velide karne heyecanı başladı. Takdir ya da teşekkür belgesi almanın hayallerini kuran kişiler karne almadan önce e okul öğrenci giriş işlemleri ile ortalama puanlarını görüntüleyebiliyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile son sınav sonuçları, sözlü notları öğrenmek için TC kimlik numarası ve okul numarası ile sisteme giriş yapabilirsiniz. VBS öğrenci giriş ekranına ulaşmak için izleyeceğiniz adımları burada bulabilirsiniz.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile sınav sonuçları, sözlü notları ve ortalama karne puanınızı görüntüleyebilirsiniz. Bu işlemleri yapmak için TC kimlik numaranızı ve okul numaranızı yazmanız gerekecektir.

E Okul VBS neden açılmıyor sorusuna cevap arayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın sistemi yeniden ne zaman açacağını sorguladı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla not bilgisine erişmek isteyen öğrenciler, notları göremeyince neden girilmiyor sorusunu yöneltti. Peki, E Okul VBS ne zaman açılacak? İşte, öğrencilerin mrak ettiği konuyla ilgili detaylı bilgiler…

E-Okul VBS sisteminin ne zaman açılacağı ve E-Okul not görüntüleme sayfasının neden açılmadığı milyonlarca öğrenci tarafından merak edilen ve sorgulanan konular arasında yer alıyor. Performans kanaatleri, proje notları ve sınav puanlarının görüntülendiği sistem olan e okul veli bilgilendirme sistemi, neden açılmıyor sorusu ile gündemde yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından E-Okul sisteminde neden sıkıntı yaşandığına dair açıklamalar yapıldı. Peki, E-Okul VBS sistemi ne zaman açılacak? E-Okul not görüntüleme sayfası neden açılmıyor?

Sunucu bağlantı hatası nedeniyle sistem geçici olarak kapatılmıştır. hatası ile karşı karşıya kalan öğrenciler e okul neden açılmıyor sorularını soruyor.

E OKUL NEDEN AÇILMIYOR?

Performans kanaatleri, proje notları ve sınav puanlarının görüntülendiği sistem olan e okul veli bilgilendirme sistemi, neden açılmıyor sorusu ile gündemde yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), e okul veli bilgilendirme sisteminin neden hizmet vermediğiyle ilgili açıklamayı, “Sayın Velimiz; öğrencimize ait ders notları, öğrencimiz tarafından ders öğretmenlerinden öğrenilecektir. ” şeklinde gerçekleştirdi.

E okul sistemine girişte sabah saatlerinde yaşanan sıkıntılar ise kısa sürede giderildi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın ikinci bir kararına kadar not görüntüleme sayfasına erişemeyecek olan öğrenciler, bu esnada yalnızca devamsızlık bilgilerini görüntüleyebilecek.

E OKULA GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

MOBİL UYGULAMA ÜZERİNDEN DE TAKİP EDİLEBİLİYOR

E Okul mobil uygulaması not, devamsızlık bilgileri ve ders programı gibi birçok bilginin öğrencilerle paylaşılmasına aracılık ediyor.

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan Resmi Mobil Uygulamadır.

Türkiye’de örgün Eğitimde bulunan tüm çocukların velilerinin kullandığı sistemdir. Veliler Sınav ve Proje Bilgileri, Not Bilgileri, Ders Programı, Devamsızlık Bilgileri, Nakil İşlemleri, Yerleştirme ve Sınav Bilgileri, Okul duyuruları, Okuduğu kitaplar gibi bilgileri sistem sayesinde anlık olarak takip edebilmektedir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here