Bizimle iletişim kur
Kullanıcılarımızın Dikkatine! Web sitemizde yapmış olduğumuz alt yapı çalışması nedeniyle bazı sayfalarda hata alabilirsiniz. Hatalar bir kaç gün içinde çözülecektir. Anlayışınız için teşekkür ederiz. Geri bildirim: 365sporcom@gmail.com

Gündem

Galatasaray’a UEFA’dan ceza gelecek mi? Mustafa Cengiz açıkladı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basın toplantısında merak edilen UEFA konusuna ve diğer önemli konular hakkında konuştu. Galatasaray UEFA’dan ceza alacak mı?

Tarih:

-


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basın toplantısında merak edilen konulara açıklık getirdi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA’nın tekrar başlattığı inceleme işlemleri için, “Bu UEFA’nın sorunu, benim değil. Benim gördüğüm UEFA çok dürüst ve sağlıklı. Türk futbolunun gelişmesinden yana. UEFA’ya teşekkür ediyorum. Bekliyoruz, tersi bir durumu düşünmüyorum, düşünmek de istemiyorum” açıklamasında bulundu.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, sarı-kırmızılıların gündemi ile ilgili Türk Stadyumu’nda basın toplantısı düzenledi. Törene İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak ile Başkan Yardımcısı Yusuf Günay da katıldı. 20 Ocak’taki seçimle geldiklerini ve söz verdikleri gibi Mayıs’ta tekrar seçim yaptıklarını hatırlatan Başkan Cengiz, “Genel kurul teveccüh gösterdi ve bizi yine seçti. İş yoğunluğu anlamından dolu yaşıyoruz. Biz enkaz almadık. Bir önceki yönetimlerin de suçu değil. Biz dizi filmde olumsuz halka olmayız. İlk startını veren halka oluruz. Biz 5.5 ay içinde 588 milyon TL ödedik. 10 bin TL zarardayız. İnşallah bunu düzelteceğiz. Kafa kafayız. İnşallah kara geçeceğiz. Geçmişten gelen borçlar ve yükümlülükler var. Borç alacak farkı 1 milyar TL. Yaklaşık 200 milyon Dolar bedel. Camianın verdiği kuruşların, şampiyonluğa yönelik harcanması için elimizden geleni yapacağız. Bizim burada olma nedenimiz bu” diye konuştu.

“Basketbolda 22 milyon TL borcumuz var”

Basketbolda 24 Ocak itibariyle 34 milyon TL borçlarının olduğunu ve bunun 12 milyon TL’sini ödediklerini söyleyen Başkan Cengiz, “Kadınlar Eurocup’ı kazandık. Erkekler de çok kötü sezon geçirdik. 6 yabancı transfer edilmiş, 9. olduk. Tümü Türk oynasaydı da 10. olaydık. Öyle basketçiler var ki Amerika benzin istasyonundan Türkiye’de basketbola sahasına gelmiş. Neredeyse hepsi ile davalığız” şeklinde konuştu.

“Oktay Mahmuti ne karar verecek bilmiyorum”

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı antrenörü Oktay Mahmuti ile konuştuklarını açıklayan Mustafa Cengiz, şunları söyledi:

“Kendisine açık ve net olarak 2 yol var dedik. Lütfen bizimle devam edin ama mali olarak FFP açıkça dedi ki; ‘futboldan kazanılan parayı futbol dışında kullanamazsın’. Biz de harcarız dedik. Türkiye’nin atılımda olduğunu anlattık. 1400’e yakın amatör sporcumuz olduğunu söyledik. Bizim gelişen bir ülke olduğumuzu söyledik. Futbol çalışıyor diğerleri yatıyor. Kredi ödemesi 226 milyon TL. Biz bunları ödedik. En büyük desteğimiz taraftar. Oktay hocaya ‘senin sözleşmen 1.2 milyon Dolar tutuyor’ dedik. 1.5 yıllık sözleşmesi var. Galatasaray’ın gücü bu dedik. İndirim yapın dedik. İkinci şık da bize bir ödeme planı verin. Sevgili hocamız haklı olarak hayır dedi. Galatasaraylı değilim. Kendi transfer fırsatlarıma bakıyorum dedi. Ben bir şey diyemem. Onun elinde kontrat var. Bir önceki antrenörlerimizden de haciz var. Prandelli’ye de 2.5 milyon TL borcumuz var. Oktay hoca ne karar verecek bilmiyorum. Bugün ayrılırsa bu parayı alma hakkı var. Küçülme yok. Kendine yeterlilik. Profesyonelleşen dünyada yitirdik. Torba yasada amatörlere vergi iadesi var. Devletimize sesleniyorum. Lütfen 6 aya ihtiyacımız var. Hemen aktaramayız. Maliyeden bunu rica ediyoruz. 9 milyon Euro civarında profesyonel ödenen stopajı tekrar alıyoruz. Ama vergi ödeyince alıyoruz. Devletimizden ricamız taksitlenmeyi öne alsın, tahakkuk üzerinden yapsın.”

“Camia, bir kişinin yardımına muhtaç haline gelmişse yazıklar olsun o camiaya”

Eski Başkan Ünal Aysal’ın basketbol şubesine sponsor olacağı yönünde çıkan haberlerle ilgili konuşan Cengiz, “Ünal Aysal değerli başkanımız. Onun zamanında 2 şampiyonluk yaşadık. Kendisiyle başkanlığı bıraktıktan sonra konuştuk. Galatasaray’ı konuştuk. Bize sponsorluk vaadinde bulunmadı. Siz başkan seçilip, basketbol A.Ş. kurarsanız dedi. A.Ş. kurulmasının amacı para çöpe gitmemesi. Bize güvenmesi gerekir. Bu torba yasa ilgili konuyu bilmiyor. A.Ş. kurmadık. Değerli bir büyüğümüz, kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kendisi isterse yardım eder. Camia, bir kişinin yardımına muhtaç haline gelmişse yazıklar olsun o camiaya” ifadelerini kullandı.

“Galatasaray kendi başına dünya markası”

“Galatasaraylı olmak tüm branşta şampiyon olmaktır” diyen Başkan Cengiz, “Sürekli her dalda şampiyon olursanız yarışmanın anlamı yoktur. Ben de isterim Bayern Münih gibi futbolda, rakibimiz gibi olalım, basketbolda olalım. Sizler bu geliri sağlarsanız en doğru şekilde harcarız. En yüksek seyircili olan basketbol maçında 4 bin kişi geldi. Hasar elde edilen geliri karşılamadı. Bahçelievler’de spor salonuna talibiz. Spor Bakanlığı’na söyledik. TBF de buraya müşteri olmuş. Spor salonu ile ilgili büyük bir iletişim firması ile anlaşılmış ama vazgeçilmiş. 8 milyon TL peşin avans sözleşmesi yapılmış. Salon için sponsor arıyoruz. Sponsor niye bulmuyorsunuz diyorlar. Galatasaray kendi başına dünya markası. Sponsor olmak istiyorsa o teklif gelir. Sponsorlar mali sıkıntılardan dolayı geri durmakta. Fanatizm sponsorluğu geri itmekte. Rakip takım taraftarlardan çekiniyor. Bu çatışma ortamının yok olmasını istiyoruz. FFP taktiklerine ciddi zorlamalarına her hafta bizi kontrol ediyor. Biz devamlı hesap veriyoruz. 6 ayda bir genel raporlama yapıyorlar. Fırsat yapıldıkça onlara elimizden geleni esirgemeyeceğimizi söylüyorum” açıklamasında bulundu.

“Biz balon transfer asla yapmayız”

Ryan Donk’un sözleşmesi konusunda çok eleştiri geldiğini ifade eden Mustafa Cengiz, “2.5 milyon Dolar verdik. Transfer ettik. FFP ile bizim anlaşmamızda sattığı kadar al. Gelir-gider dengesini tutmak zorundayız. Kadroya satmadan alamıyoruz. Balon transfer asla yapmayız. Donk’un son 6 aydaki performansını düşünün. FFP gereği kiralık, takas ve bonservisi elinde olan oyunculara bakıyoruz. 2 milyon Euro’nun içinde menajerlik ücretini de tuttuk. Eskiden 407 milyon Euro menajerlik ücreti veriyorduk. Şampiyonluk primi de aldı. Şampiyonluk primi olarak 3.5 milyon Euro ödedik. Bütün kulüplere de ödedik. 10 gün içinde ödememiz gerekmesi bizi üzdü. Ev kirası, uçak paralarını yok ettik. Emre Çolak’a Arap ülkesi 4 milyon Euro ücret veriyor. Donk’a da teklifler geldi. Son 6 ayda ölümüne de oynadı. Bizi de şaşırttı. Çok da ucuza geldi. İmza parası da istemedi. Bize ve Florya’ya güvenin” dedi.

“UEFA’nın sorunu, benim değil”

UEFA ile ilgili son gelişmeleri de anlatan Başkan Cengiz, “Öyle bir düzende yaşıyor ki Türk futbolu, ben söyleyince Türk futbolcuları bozuluyor. Bizim ana çelişkimiz TL ile yaşıyoruz, ödemelerimiz Euro ile. Arada 5 kat var. Bu düzenin bozulması gerekir. Devletimiz mücadele ediyor TL’yi kurtarmak için. Bu kurtarmanın en önemli yeri futbol. Muğdat’ı TL olarak transfer ettik. 2 milyon TL, yani 400 bin Euro’ya aldık. TL imzaladık diye küçük görüldü. TL olması çok önemli. Bunu Galatasaray tek başına yapamaz. Rakip takımlarının gücü de yetmez. Bu kangren haline gelmiş. Bazı Anadolu takımları yapıyor. Türk futbolcuların enflasyona endeksli yapılabilir. Türk futbolunu da kurtarır. Yabancı futbolculara ödemelerin sigorta yapılması lazım. Radikal bir kararla çözülmesi gerekir. Kendilerine durumu tekrar izah ettik. Kontrol komitesine yazdık. PSG’de aynı şekilde verildi. Bizim onların durumu ile farklı. Biz 220 milyona Neymar’ı transfer etmedik. Bu rutin bir işlem. Galatasaray’a men verileceği ocak ayında konuşuluyor. Biz gelince 5 ay sonrasında mali durumu düzelteceğiz, seyirci sayısını arttıracağı dedik. Şampiyon olamama durumuna göre plan verdik. Biz şampiyon da olduk. Bunun üstüne ölü olan SPK arttırımını yaptık. 147 milyon TL sermaye artışı yaptık. 28 bin kayıtlı 35 bine yakın antrenmanı seyretti. Kutlamalarda 1 milyon TL gelir elde ettik. Yellow Friday’den çok etkilendi. UEFA bize saygı duyuyor. 32 milyon TL VIP ve loca satışı yaptık. O paraya birinci lig takımı kurarsınız. UEFA, tarihinde bir kulübe ikinci defa yapılandırma yaptı. Rakiplerimiz şoka girdi. Ben 12 Haziran’da katılım belgesi aldım. 14’ünde yapılandırma anlaşması yaptım. Bu UEFA’nın sorunu, benim değil. Benim gördüğüm UEFA çok dürüst ve sağlıklı. Türk futbolunun gelişmesinden yana. UEFA’ya teşekkür ediyorum, bekliyoruz. Tersi bir durumu düşünmüyorum, düşünmek de istemiyorum” açıklamasında bulundu.

Cavanda ve Nagatomo’nun transfer süreçleri

Luis Cavanda’nın Belçika Ligi ekiplerinden Standard Liege’e transferinin sorulması üzerine Mustafa Cengiz, “2.4 milyon Euro’ya Cavanda’yı sattık. Milli problemdi. Inter, Nagatomo için 5.5 milyon Euro istedi. İtalyanlar, ticareti iyi biliyor. Abdurrahim bey oraya gitti. ‘Başkanım 4.5 diyorlar 5 kuruş inmiyorlar’ dedi. Biz de 2.5 milyon dedik. Rakip kulübün teklifi var dediler. Biz buna da inanmadık. 3.5’a indiler. 3’e indiler, biz hayır dedik. 2.8 dediler. En son 2.5 milyon Euro’ya tamam dediler. Sattığımız kadar alabiliyoruz. Bunu kapatmamız lazım. Bunu yapamazsak 3 milyon Euro ceza ediyoruz. Biz 5 aydır Cavanda ile davalığız. Standard Liege’de kiralık iken ücretini biz ödedik. Trabzon’da rahatsızdı biz üzerimize aldık. FIFA 2 Temmuz’a kadar anlaşın dedi. Haziran 1’i 1.1 milyon Euro verdiler. 1.5 teklif ettiler, hayır dedik. 2 Temmuz’da 2.4 milyon Euro’ya anlaştık. 1 saat içinde karşılıklı davalar çekildi. İki taraf aynı anda feshetti” diye cevap verdi.

“Muslera dünya çağında bir kaleci”

Mustafa Cengiz, Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera’ya teklif gelmesi durumunda satılıp, satılmayacağının sorusuna, “Öyle bir teklif gelmeli ki. Muslera isteyecek, sizin de kabul edeceğiniz bir rakam olmalı. Bizim Muslera dünya çağında bir kaleci” şeklinde cevap verdi.

“Trezeguet’i takas ya da kiralık olarak almak istiyoruz”

Kasımpaşa’nın Mısırlı futbolcusu Trezeguet ile ilgilendiklerini söyleyen Başkan Cengiz, Trezeguet’i takas ya da kiralık olarak transfer etmek istediklerini açıkladı. Cengiz, Stoke City’de forma giyen Badou Ndiaye’yi aldığı paradan dolayı ödemeyeceklerini ifade etti. Mustafa Cengiz, ayrıca takımın yıldız futbolcuları Gomis, Belhanda, Rodrigues gibi futbolculara resmi teklifin olmadığını sadece yoklamaların olduğunu açıkladı.

Yorum yaz

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Futbol

Bafetimbi Gomis’ten Duygusal 15 Temmuz Mesajı

Galatasaray’ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü için duygulandıran bir paylaşım yaptı.

Tarih:

-

Yazar:

Galatasaray’ın Fransız yıldızı Bafetimbi Gomis, 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü için duygusal bir paylaşım yaptı. Gomis duygusal bir 15 Temmuz mesajı paylaştı. Instagram hesabından 15 Temmuz’un simge fotoğraflarından biri olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün Türk bayraklı halini paylaşan Gomis şu ifadeleri kullandı:

“Bugün benim Türk kardeşlerim için çok önemli bir gün. Bugün Türkiye’de bu iyi şartlarda yaşıyorsak, ülkeleri için canlarını feda eden insanlar sayesindedir; buna sonsuz minnet duymaktayız. Siz şehitlerimizi hiçbir unutmayacağız”

Okumak için tıkla

Diğer Haberler

Gram Altın Çeyrek Altın Fiyatları Ne Kadar Oldu? (Cumhuriyet, Çeyrek, Gram, Tam Altın)

Altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu? Çeyrek altın fiyatları ve gram altın fiyatları ile Cumhuriyet altınları ne kadar oldu? Alış satış fiyatları ne kadar oldu? Son altın fiyatları ne kadar?

Tarih:

-

Yazar:

Altın fiyatları kapanışta ne kadar oldu sorusu, döviz işlemlerini yakından takip eden vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gramı günü yüzde 0,62 azalışla 193,20 liradan tamamladı. İstanbul Kapalıçarşı’da, bugün kapanışta çeyrek altın 317,00 lira, Cumhuriyet altını 1.293,00 liradan satılırken, 24 ayar külçe altının gram fiyatı ise dünkü kapanışa göre yüzde 0,62 düşüşle 193,20 liradan işlem gördü

Hafta sonunun yaklaşmasıyla birlikte altın fiyatlarına yönelik araştırmalar hız kazandı. Özellikle düğün veya nişan gibi çeşitli organizasyonlara katılacak olan vatandaşlar, çeyrek ve gram altının fiyatını an be an araştırıyor. Altının gram fiyatı, bugün hem ons fiyatı hem de dolar/TL’deki gerilemenin etkisiyle güne düşüşle başlamasının ardından değer kaybetmeyi sürdürdü. İşte, güncel altın fiyatları… 

Dün dolar/TL’nin tarihi zirvesini görmesinin etkisiyle son bir ayın en yüksek seviyesi 198,8 lirayı gören gram altının fiyatı, bu seviyeden gelen satışlarla düşüşe geçerek günü yüzde 0,05’lik artışla 194,7 liradan tamamladı.

Haftanın son işlem gününün ilk dakikalarında ise altın fiyatları şu şekildeydi: gram altın 193,9 lira, çeyrek altın 317 lira ve Cumhuriyet altını 1.295 lira. Peki, altın fiyatları en son ne kadar oldu, gram ve çeyrek altın fiyatı kaç TL?

GRAM ALTIN NE KADAR?

193,23 liradan alınırken, 193,32 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Çeyrek altın ise 309,21  liradan alınırken 316,78 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR?

Yarım altın da 616,48’den alınırken 633,57 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altını ise 1268,00 liradan alınıp 1283,00 liradan alıcı buluyor.

Okumak için tıkla

Futbol

Fenerbahçe – FC Lausanne maçı saat kaçta, ilk 11! (Hazırlık maçı FB-Lozan)

Fenerbahçe – Lozan maçı saat kaçta hangi kanalda ilk 11’ler! Hazırlık maçı FB-LOZAN maçı kadrosu, detaylar 365SPOR.COM’da!

Tarih:

-

Yazar:

Fenerbahçe, teknik direktör Cocu yönetiminde 2. hazırlık maçında İsviçre’de Lozan ile karşılaşacak. Fenerbahçe – Lozan maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Fenerbahçe yeni sezon hazırlıkları kapsamında İsviçre’de Lozan ile karşılaşacak. İlk hazırlık maçında İstanbulspor ile 1-1 berabere kalan Fenerbahçe Hollandalı teknik direktör Cocu yönetiminde ilk galibiyetini almak istiyor.

İLK 11’LER

Fenerbahçe: Kameni, Isla, Skrtel, Neustadter, Serhat, Josef, Mehmet Ekici, Elif Elmas, Aatıf, Samed, Alper

Yedekler: Erten Ersu, Hasan Ali Kaldırım, Şener Özbayraklı, Yiğithan Güveli, Mehmet Topal, Ozan Tufan, Uygar Mert Zeybek, Giuliano, Mathieu Valbuena, Salih Uçan, Ahmethan Köse

Lozan: Thomas Castella, Noah Loosli, Ange Nanizayamo, Mersim Asllani, Dominik Schmid, Cabral, Sancidino Silva, Simone Rapp, Joao Oliveira , Francesco Margiotta, Dany Da Silva

Fenerbahçe – Lozan maçı hangi kanalda, saat kaçta?

Bu akşam saat 20.00’de başlayacak mücadele D-Smart’ın Smart Sport 77 kanalından canlı yayınlanacak.

Fenerbahçe’nin hazırlık maçı programı

18 Temmuz Çarşamba 18.00: Fenerbahçe – Fulham

21 Temmuz Cumartesi 21.00: Fenerbahçe – Feyenoord

1 Ağustos Çarşamba 21.00: Fenerbahçe – Cagliari

Okumak için tıkla
Futbol7 gün önce

Fenerbahçe – FC Lausanne maçı saat kaçta, ilk 11! (Hazırlık maçı FB-Lozan)

Fenerbahçe - Lozan maçı saat kaçta hangi kanalda ilk 11'ler! Hazırlık maçı FB-LOZAN maçı kadrosu, detaylar 365SPOR.COM'da!

Futbol1 hafta önce

Fatih Terim’den Tarık Çamdal’a: “Futbolu Bırakcaksın”

İsviçre kampına götürülmeyen Tarık Çamdal ile geçen hafta Fatih Terim ve Abdurrahim Albayrak özel görüşmeler yaptı.

Futbol2 hafta önce

Yeni Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu oldu! Kimdir?

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabinesini açıklamasıyla yeni Gençlik ve Spor Bakanı da açıklandı. Spor Toto Başkanı olan Mehmet Kasapoğlu,...

Gündem2 hafta önce

Galatasaray’a UEFA’dan ceza gelecek mi? Mustafa Cengiz açıkladı!

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basın toplantısında merak edilen UEFA konusuna ve diğer önemli konular hakkında konuştu. Galatasaray UEFA'dan ceza alacak...

Futbol2 hafta önce

Son Dakika: Naim Süleymanoğlu’nun mezarı açılacak

Efsanevi halterci Naim Süleymanoğlu’nun mezarı bugün açılıyor. Mezarın açılması için hazırlıklar başlarken polis mezarın etrafını branda ile çevirdi.

Futbol2 hafta önce

Günün Spor Haberleri – 4 Temmuz 2018

4 Temmuz 2018 - Günün son spor gelişmeleri Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor'un gündemi 365SPOR.COM'da!

Futbol2 hafta önce

Kaleci Eray Birniçan ile sözleşme uzatıldı (Kasımpaşa Haberleri)

Kasımpaşa, kaleci Eray Birniçan’la sözleşme yeniledi. Lacivert-beyazlı kulübün internet sitesinde yer alan açıklamada, Eray Birniçan’la 1 yıllık sözleşme yapıldığı belirtildi...

Futbol2 hafta önce

“Trezeguet için Galatasaray’dan teklif yok”

Kasımpaşa Sportif Direktörü Bekir Nursal Bilgin, “Trezeguet bizim oyuncumuz. Galatasaray’dan gelen hiçbir teklif yok. Antrenmanlara çıkmasını bekliyoruz” dedi. Bilgin, aynı...

Futbol3 hafta önce

Trezeguet Galatasaray’a mı geliyor? Son dakika transferler

Kasımpaşa oyuncusu Trezeguet Galatasaray'a mı transfer oldu? Galatasaray, Trezeguet transferi gelişmesi son durum...

Dünya Kupası3 hafta önce

Rusya, İspanya’yı penaltılarla eledi, çeyrek finale yükseldi – Dünya Kupası 2018

Dünya Kupası 2018 - Rusya, İspanya'yı berabere kalan maçın penaltılarında eledi. Rusya, Dünya Kupasında son 16'ya çıktı.

Futbol4 hafta önce

Akhisarspor, Kayserispor’dan Güray Vural’ı transfer etti

Teknik direktörlük görevine Safet Susic'i getiren yeşil-siyahlı ekip, transferde ilk imzayı eski oyuncusu Güray Vural'a attırdı. 

Futbol4 hafta önce

Nainggolan Inter’e gidiyor

Roma'da forma giyen orta saha oyuncusu Radja Nainggolan, iddialara göre Inter ile anlaştı.

Futbol1 ay önce

Roma, teknik direktör Francesco’nun sözleşmesini uzattı

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) takımlarından Roma, teknik direktör Eusebio Di Francesco’nun sözleşmesini 2019-2020 sezonu sonuna kadar uzattı.

Futbol1 ay önce

Damien da Silva, Trabzonspor için İstanbul’a getirildi

Trabzonspor'a yeni stoper arayışları hız kazandı. Trabzonspor'un yönetimi Damien Da Silva'yı İstanbul'a getirdi.

Dünya Kupası1 ay önce

Belçika, Panama’yı 3-0 yendi

Belçika, Panama'yı 3-0'lık skorla mağlup etti. Belçika için 3 puan yetti.

Trend Olanlar