Diğer Sporlar

20 Yaş Altı Erkek Milli Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’ndan çekildi

Google News Abonemiz Olun, Size Özel Haberleri Kaçırmayın!

20 Yaş Altı Erkek Milli Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonası’ndan çekildi. Çekilmenin nedeni ise takımda iki sporcunun Koronavirüs testinin pozitif çıkması oldu.

Çekya’da düzenlenen Avrupa Şampiyonası için koronavirüs testinden geçirilen ekipte iki sporcunun COVID-19 testlerinin pozitif çıkmasının ardından U20 Erkekler Voleybol Milli Takımı, şampiyonadan çekilmek zorunda kaldı.

Milli takımda çıkan iki koronavirüs vakasının tedavi süreçlerinin başlatıldığı ve takım genelinde izolasyon sürecinin takip edileceği kaydedildi. Takım Türkiye’ye döndü.

Türkiye Voleybol Federasyonu’ndan yapılan açıklama:

“26 Eylül – 04 Ekim 2020 tarihleri arasında Çekya’nın Brno kentinde düzenlenecek U20 Erkekler Voleybol Avrupa Şampiyonası için Çekya’da bulunan 20 Yaş Altı Genç Erkek Milli Takımımıza, 24 Eylül 2020 günü Covid-19 testi yapılmıştır.

Çekya’ya gitmeden önce milli sporculara yapılan 2 test sonucunun negatif çıkmasına rağmen Çekya’da yapılan testler neticesinde, iki sporcumuzun Covid-19 testi pozitif olarak sonuçlanmıştır.

Takımımızda bulunan pozitif vakalar nedeniyle 20 Yaş Altı Genç Erkek Milli Takımımız, Çekya hükümeti ve CEV’in almış olduğu karar sonrası turnuvadan çekilmek zorunda kalmış, gerekli tedavi ve izolasyon süreci için ülkemize geri dönmüşlerdir.

Konu hakkında gelişme oldukça tekrar kamuoyuna bilgilendirme yapılacaktır.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu