Gün itibariyle devam eden, çok kısa aralıklarla süren internet kesintileri neden oluyor? İnternet neden yavaş? Google, Facebook, İnstagram neden açılmıyor? İnternet bağlantısı neden kesiliyor? Ara ara kesintilerle internet servis sağlayıcıların kesintileri merak ediliyor.

15 Mayıs 2020 İnternet neden yavaş sorusunun cevabını merak eden internet kullanıcıları, sorunun neden kaynaklandığını anlamaya çalışıyor. İnternet kesintisi mi var? İnternet neden kesiliyor?

Özellikle Türk Telekom mobil ve ev interneti ile birlikte Vodafone servis sağlayıcılarında meydana gelen internet kesintileri, siber saldırı mı var sorularına neden oldu. Turkcell’de de sabah saatlerinde internet kesintisinin meydana geldiği görüldü. Bir diğer ihtimalin ise yoğun internet trafiğinden kaynaklanabileceği düşünülüyor.

14 Mayıs’tan itibaren hissedilen internet kesintileri, bugün de hissedilmeye başladı. 15 Mayıs itibariyle internet kesintileri hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, BTK ve İnternet Servis Sağlayıcı Operatörlerden açıklama bekleniyor.

Bir Cevap Yazın